Téma az országépítés

Az építészet szoros kapcsolatban áll az őt körülölelő világgal. A szerves építészet a természetet emeli gondolkodása fókuszába. A természet ihlette, hagyományokra épülő építészeti formanyelv megőrzése és éltetése a nemzeti identitás fontos része. Éppen ezért 2023. december 13-án a Kós Károly Egyesülés szervezésében megrendezésre kerülő Országépítés című konferencia arra fókuszál, hogy sikerül – e a magyar építészeti kultúra jövőjét összekötni a múltjával. 
 

Csopak családi ház, építészet: Szűcs Endre

A magyarországi szerves építészeket tömörítő Kós Károly Egyesülés Országépítés című konferenciájának első részében az előadók történelmi kontextusba helyezik Lechner Ödön, Kós Károly és Makovecz Imre építészetét (Baldavári Eszter, Dénes Eszter, Harmath – Gyetvay Enikő). Bemutatásra kerül a Balaton-felvidék, Tokaj–Hegyalja és Erdély regionalista építészeti törekvései (Tóth Péter, Erhardt Gábor, Esztány Győző), illetve Salamin Ferenc a Főépítészek Országos Kollégiumának elnöke a főépítészek szerepéről, felelősségéről beszél.
 

Csíksomlyó családi ház, építészet: Esztány Győző

A programban megszólaló külföldi – francia, svéd és román – előadók a gyógyító építészetről, illetve klasszikus építészeti hagyományokat követő építészeti gondolkodás kihívásiról beszélnek (Volker Ehrlich, Eric Norin, Ana Maria Goilav).

Lánszki Regő államtitkár „A magyar építészetről szóló törvény” új gondolkodásmódját mutatja be, amely Lechner Ödön, Kós Károly és Makovecz Imre szellemiségének nyomán kívánja megteremteni az önazonos, de a korszellemre és a nemzetközi trendekre válaszoló minőségi magyar építészet feltételeit. Turi Attila, a Magyar Művészeti Akadémia közelmúltban megválasztott elnöke a társművészetek jelentőségéről beszél korunk építészetében. Gutowski Robert a műemlékvédelem területén viharos érzéseket kiváltó Budavári Palota rekonstrukciós munkáit ismertető előadása zárja az egész napos programot. 

Budakeszi Általános Iskola, építészet: Turi Attila

A konferencia célja, hogy bemutassa a mai magyar szerves építészet közelmúltban elért eredményeit és egyben rávilágítson az előttünk álló feladatokra, kihívásokra annak érdekében, hogy az elődeink által több mint száz éve elindított folyamat folytatható legyen a következő száz évben is.
 


Az eseményen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.


Forrás: sajtóanyag

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Online az online kiállításszervezésről

Online az online kiállításszervezésről

Nemzetközi tapasztalatok a Közép-Kelet-Európából.

Online konferencia az építésügyet érintő jogszabály-változásokról 

Online konferencia az építésügyet érintő jogszabály-változásokról 

Az Építésijog.hu portál által szervezett webináriumot január 27-én rendezik meg.

Négynapos online konferencia indul a reziliens tervezésről

Négynapos online konferencia indul a reziliens tervezésről

Ma kezdődik a FABRICATE 2020, amire te is ingyenesen regisztrálhatsz.

Hirdetés