Építőipar a gyerekek szemével

Hatszögletű mesék a KÉSZ Csoporttól.

Megjelent a friss Octogon magazin

A 169-es (2021/5-ös) lapszám.

169 - 2021/5

Megjelent az OCTOGON magazin új, 169-es (2021/5-ös) lapszáma, benne sok egyéb mellett három hotellel: a Hotel Alice-szal, az esztergomi Grand Hotellel és az Aurea Hotellel. A címlapon Reisz Ádám (RAPA Architets) budai háza szerepel, Haba Péter a Sajtos Gábor-tervezte pasaréti ferences közösségi házról írt, Martinkó József ifj. Benczúr Lászlóval beszélgetett a NextNets-projekt kapcsán.

168 - 2021/4

Megjelent az OCTOGON magazin új, 168-as (2021/4-es) lapszáma, benne sok egyéb mellett a még első tétmeccsére váró Bozsik-stadionnal,  Törpe utcai panorámás luxusotthonokkal, zánkai koncept-építészettel, a Matilddá vált Klotild palotával, a Bánáti+Hartvig étteremből lett irodaházával és végül az irodával, aminek a kedvéért időnként érdemes megszakítani a home office-t, azaz a GeoConcept HQ-val.

167 - 2021/3

Megjelent az OCTOGON magazin új, 167-es (2021/3-as) lapszáma, benne sok egyéb mellett Rottenbiller utcai épületrehabilitációval, lakótelepi agorával, debreceni campusépülettel, az új evosoft székházzal, a győri Rakpart 22 lakó- és irodaházával, nagykovácsi villával, siófoki bakterházzal, és mindenekelőtt beszélgetéssel a 17. Velencei Biennále magyar pavilonjáról.

55 milliárd forintnyi zöldkötvényt bocsátott ki a Futureal

Folyamatban egymillió négyzetméternyi magyar fejlesztés.

165 - 2021/1

Megjelent az OCTOGON magazin idei első, immár hagyományosan műemlékes lapszáma. Címlapon az Irányi Palota felújítása, belül sok egyéb mellett interjú Zoboki Gáborral a készülő Operaházról, kritika a Szervita téri Emerald Residence-ről, a Széchenyi-hegyi TV-torony rekonstrukciója, a Drechsler-palota újjászületése. Hangsúlyozzuk: sok egyéb mellett!

164 - 2020/8

Az OCTOGON idei utolsó lapszámában igyekszünk lezárni egy rendkívüli évet, és valamiféle irányt kijelölni a folytatásnak. Történetesen a szerkesztőségen is végigsöpört a covid, ám a magazin összeállításánál törekedtünk „olyan projekteket, épületeket, belsőépítészeti alkotásokat bemutatni, amelyek színvonala, esztétikai minősége a normalitást sugározza” – áll a szerkesztőségi cikkünkben. És a konklúzió? „Egész egyszerűen jó, élhető lakásokra van szükség, megfizethető bérleti vagy tulajdonosi szerkezetben. Túlárazott luxusmegoldások helyett győzzön a realitás!” Úgy legyen 2021-től!

163 - 2020/7

Az OCTOGON idei hetedik lapszámában mini Buda mellékletet találunk, a Gellérthegytől Óbudáig számos helyszínt bejárunk. Ám az épületek, olykor városképet meghatározó fejlesztések mellett előtérbe kerül az egyén is, mint az Őrfi József építésszel vagy Csavarga Rózsa belsőépítésszel való beszélgetésnél. Hogy csavarjunk egyet ezen, a Paradigma Ariadné Ferdeháza az ember helyett a tájat helyezi középpontba, míg Bene Tamás szintén különleges Tisza-tavi Vízigarzonjával mindkét fél jól jár. Ahogy azon olvasóink is, akik hiánytalanul végigböngészik a 163-ast.

161 - 2020/5

Másodszor jelenik meg OCTOGON ezen a nyáron – vigyázat: dupla borítóval! –, és mivel még bőven van hátra a strandidőről, két-két fürdőről, illetve balatoni nyaralóról is írtunk. De közelebbről is megnéztük a reptérfejlesztés első és második ütemét, a Madárhegy beépülését, míg a Loffice-ról Winkler Nóra készített dolgozatot. És miért a dupla borító? Mert a lap második felében a Market 6.0 minimelléklettel jelentkezünk: a hazai építőipar meghatározó szereplőjének új székháza design, közösségépítés és funkcionalizmus szempontjából is meghatározó. 

160 - 2020/4

Az OCTOGON idei első igazi nyári száma erős külföldi projektekkel indul, majd erős hazaiakkal folytatódik, például rendhagyó budapesti objektumokkal, melyek céljukban, funkciójukban is messze túlmutatnak a lakhatás alapvetésén. Hasonlóan egyedi vidéki projektekkel folytatjuk, majd a MOME végzőseinek diplomamunkáiból készített válogatás erősíti a design-vonalat, amelyet két pesti urban-projekt kerekít ki.

Töltsd le a 151-es lapszámot!

A teljes OCTOGON 151-es lapszám, pdf formátumban.

159 - 2020/3

Megjelent az OCTOGON magazin idei harmadik lapszáma, benne többek közt Zaha Hadid grazi apartmanházával, és olyan különlegességekkel, mint a ZalaZONE járműipari tesztpálya (Madzin Attila és Kovács Attila), a Koreai Kulturális Központ új, Frankel Leó úti épülete (Ahn Tae-Jun; Tóthmátyás Edit, Weichinger Milkós; Ham Eun-Hee) vagy épp egy óvoda a pécsi székesegyház ölelésében (Csatai László és Koller József).

Töltsd le a 150-es lapszámot!

A teljes OCTOGON 150-es lapszám, pdf formátumban.

Töltsd le a 149-es lapszámot!

Szellemi táplálék a karanténban: a teljes OCTOGON 149-es lapszám, pdf formátumban.

  • 2020-04-27 09:57

Töltsd le a 158-ast!!!

Mert a karantén elviselése elképzelhetetlen szellemi táplálék nélkül.

158 - 2020/2

Megjelent az OCTOGON magazin idei második lapszáma, amely a rendkívüli helyzetre való tekintettel ingyen, online elolvasható itt. Az előző, műemlékes tematikájú lapszámunkból a 158-asba áthúzódó műemlék rekonstrukciók (EIFFEL-műhelyház, Ligeti-műteremház, a vári Lovarda és a Főőrség) bemutatása mellett egy igazán figyelemreméltó ausztriai síház-épületet Artmurban (Nagy Csilla és Tóth Zoltán, Artgoup), a Boldog Özséb kilátó épületét, vagy Ekler Dezső legújabb alkotását is megismerheti az olvasó friss magazinunkból. Címlapunkon a Neumann János Egyetem új campusának lenyűgöző épülettömbje szerepel (Bánáti + Hartvig Építész Iroda), illetve a most befejezett épületek és elsőként a magazinban bemutatott projektek sorában a Gutowski Robert és tervezőtársainak új pátyi templomáról olvashatnak. Kendik Gézáék tervei alapján egy egykori ipari épület alakult át, míg a bemutatott irodai terek közül a Telekom, az átépített Pajtás Étterem, a napjainkban éppen főszerepet játszó Netpincér irodáját ismerhetik meg belülről. Mindezeken túl a Zen Garden nyaralótelep, a Főfotó, a Lőrinc pap téri jezsuita templom „gyermekfoglakoztatója” és az új játszóhellyel gyarapodó és megújuló Thália Színház gazdagítja a lap tartalmát.

157 - 2020/1

Megjelent az OCTOGON magazin idei első lapszáma, középpontjában a műemléképületekkel. Olvashattok többek között a Párisi Udvarról, a Magyar Nemzeti Múzeumról, a Millennium Házáról, a Tisza Lajos Irodaházról, az újjászületett Rumbach-zsinagógáról, a Puskás Ferenc Stadion műemléki átalakításáról vagy a felújított kaposvári Csiky Gergely Színházról – mindezekkel műemlék és építészeti kánon viszonyát, határpontjait keressük, és remélhetőleg hozzáteszünk a kortárs kultúra és a műemléki rekonstrukciók dialógusához.

Hirdetés