Főszerepben az ókori görög és római építészet. 

Antony Gormley brit szobrász a görög Délosz szigetének ősi romjai közé telepítette 29 szoborból álló kiállítását, a Sight-ot. Az alkotó az ókori görög és római építészetben, valamint a tájban rejlő lehetőségeket arra használta, hogy megállítsa az időt. A kiállítás 2019. október 31-ig látogatható.

Fotók: Oak Taylor Smith

"Ebben a környezetben az ember úgy érzi, hogy kilép az időből, a szobrok ezt az érzést erősítik azzal, hogy az időhöz való másfajta hozzáállást képviselik. Egyfajta menedéket biztosítanak mindenkinek, aki kilépne a modern idők mókuskerekéből." - mondta az alkotó.

Gormley egy művészeti alapítvány megbízásából állította össze a projektet, a 29 vasfigurából mindössze 5 új, a többi a művész korábbi alkotásai közül való. Elhelyezésüket tekintve változatosak: szobor egy anfiteátrum közepén, romos oszlopok között, a parton vagy éppen a tengerben állva. A görög mitológia szerint Délosz szigetén született Apollón a művészetek és Artemisz, a vadászat istennője, egyben az egyik legfontosabb régészeti lelőhelyről beszélünk. A rómaiak alatt a régió egyik legnagyobb rabszolgapiacát itt hozták létre, hogy aztán az évszázadok során lakatlanná váljon, már csak a régészek és a turisták látogatják.

Forrás és fotók: NEON; Ephorate of Antiquities of Cyclades, Antony Gormley




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Geometria a magasból: gyönyörű fotókon Barcelona

Geometria a magasból: gyönyörű fotókon Barcelona

Mogyorósy Márton drónfotói új perspektívából mutatják meg nekünk Barcelonát. 

Fekete kávé fehér falak közt

Fekete kávé fehér falak közt

A japán Nendo House tervezte az Arabica Coffee új, kuvaiti üzletét.

A cseresznyevirág ihlette a tokiói olimpiai fáklyát

A cseresznyevirág ihlette a tokiói olimpiai fáklyát

Japán nemzeti jelképét jeleníti meg a 2020-as olimpiai játékok fáklyája, rózsa-arany színben, újrafelhasznált aluminiumból. 

Hirdetés