A város összes franciaudvaros bérháza egyetlen könyvben, kilenc sétaútvonal mentén.

Alapos és igényes, a laikusok érdeklődését is felkeltő könyvet állított össze Budapest franciaudvaros bérházaiból Mártonffy Melinda. A három fő részből álló kötet kilenc sétaútvonalat is kínál a bérházak mentén, a kiadvány pedig elnyerte az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkárságának megosztott különdíját az idei Magyar Formatervezési Díjon. A könyvet a Budapest Design Week videója segítségével mutatjuk be.

Mártonffy Melinda frissen alapított kiadója együttműködésre törekszik fiatal és tehetséges designerekkel és művészekkel. Bemutatkozó kiadványa egy hiánypótló munka: egyaránt foglalkozik a speciális bérháztípus kialakulásának történetével, megjelenésének előzményeivel, a budapesti bérházépítészetben betöltött szerepével, tömegalakításaival, alaprajzi rendszereivel és építészeti különlegességeivel, és természetesen az ezeket az épületeket tervező építészekkel is.

A könyv törzsanyagát egy hétéves kutatás adja, melynek eredményeit a szerző a nagyközönség számára is érthető, élvezhető formában foglalja össze. A szöveges tartalmat gazdag képanyag (archív felvételek és újonnan készített fotók egyaránt) és látványos grafikai elemek egészítik ki.

A könyvről itt írtunk korábban, az összes díjazottat pedig ebben a cikkben mutattuk be.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Ha nekem egy rózsaszín Zsolnaym lehetne!

Ha nekem egy rózsaszín Zsolnaym lehetne!

Persze nincs, de Winkler Barnabás és Hübner Teodóra könyve kárpótol...

A Balaton-felvidék tájba simuló népi építészete

A Balaton-felvidék tájba simuló népi építészete

Megjelent Krizsán András és Somogyi Győző könyve.

Az anyag fétise

Az anyag fétise

Branczik Márta zsebkönyve a brutalizmusról a 10+1 Budapest sorozat nyitó darabja.

Hirdetés