Az elmúlt két hétben közel ötven védőpajzshoz készítettek 3D-nyomtatott keretet.

A MINUSPLUS csapata is csatlakozott ahhoz a civil kezdeményezéshez, ahol magánszemélyek és cégek készítenek önkéntes hozzájárulással védőeszközöket a koronavírus elleni harchoz – írja az iroda Facebook-oldala.

Az újbudai építészcsapat irodájában az elmúlt két hétben közel ötven védőpajzshoz készült el 3D-nyomtatott keret. A gyártást és a kész védőeszközök elosztását a 3D-nyomtatás a koronavírus ellen! önkéntes csoportja koordinálja.

Szép teljesítmény, de a felajánlásokat (munka alapanyag, vagy anyagi) és védőeszköz-igényléseket a csapat fent említett Facebook-oldalán, vagy akár a honlapján is megtehetitek.

A 3D nyomtatás a koronavírus ellen! csoport célja a koronavírus elleni harcban társadalmi összefogással segítséget nyújtani eszközök (például arcpajzs és szemüveg) tervezésével, gyártásával, összeszerelésével és szállításával. Elsősorban egészségügyi intézményeket, a védekezés érdekében kivezényelt katonákat és rendőröket segítik, de a lakosságot is igyekszik védőeszközökkel ellátni.

A csoport teljesen önkéntes kezdeményezés, nem kap állami vagy egyetemi megbízást, a Facebookon szerveződött, hogy tagjainak szakmai tudását összeadva a koronavírus elleni harcban segítséget nyújtson. A tagok közt van kutatóorvos, 3D-programozó, termékfejlesztő, közgazdász, villamosmérnök, valamint a termelésért és beszerzésért felelős személyek is.

Korábban már többször is írtunk az Octogonon az építészek, designerek és építőipari szereplők járványra adott reakcióiból, a fenti Facebook-csoport működéséről is hírt adtunk nem sokkal az elindulása után.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

250 millióval segíti a koronavírus elleni küzdelmet a Futureal és a Cordia

250 millióval segíti a koronavírus elleni küzdelmet a Futureal és a Cordia

A Futureal– és a Cordia–csoport 250 millió forint adománnyal segíti a koronavírus elleni küzdelmet.

Magyar fejlesztésű önfertőtlenítő falburkolat készült

Magyar fejlesztésű önfertőtlenítő falburkolat készült

Ez a burkolat gátolhatja a fertőzések terjedését a most épülő járványkórházakban.

Hirdetés