Szövényi Anna Budapesti terek című könyve a Terc kiadó gondozásában jelent meg.

Megjelent a Budapesti terek című könyv a Terc kiadó gondozásában, a Nemzeti Kulturális Alap és Budapest Főváros Önkormányzatának támogatásával. A könyvet az Octogon print kiadásában is rendszeresen publikáló Szövényi Anna szerkesztette, tervezte és részben írta.

A könyv 54 budapesti teret dolgoz fel a városépítész szemével tárja őket az olvasó elé. Rengeteg fotó, történeti térkép, elemző rajz és tervrajz segítségével mutatja be, milyenek is tereink – térszöveteink mai állapotukban. Lehet használni tankönyvként, mintakönyvként, de lehet hasznos olvasmánya a városépítészet iránt érdeklődőknek is.

„Budapest térszegény város. Kevés a valódi köztér. Ha azonban figyelmesen közlekedünk, mégis felfedezhetjük rejtőzködő téri világát, amihez ez a könyv segítséget nyújt – írja a kiadó honlapja. – A szerző a városépítész szemével elemez, egyben szokatlan megközelítésben tárja elénk a várost, megérezzük annak állandóan változó, lüktető, élő testét.

Számos térkezdeményünk van a belvároson kívül, amelyek kiaknázatlanul hevernek. Miért nem kezdünk velük valamit? Ha jó várost szeretnénk, ami a külső területein is legalább annyira aktív, mint a belvárosában, új tereket kell teremtenünk funkciókkal, közösségi felületekkel, parkokkal. Adjunk új tereket Budapestnek és használjuk a meglévő térhelyzeteinket!

Sokkal több térre lenne szükségünk, ahogyan sokkal több közösségre is. Kérdés, hogy vajon a tér hoz-e közösséget? Nem egyértelmű, de ha elépítjük még a lehetőségét is, nem lesznek helyeink, nem lesznek térfalaink és tereink. Bolyonghatunk az erdőben anélkül, hogy tisztásra érnénk.”

Szövényi Anna: Budapesti terek 
Terc kiadó, 297x210 mm, 300 oldal, 2021




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Így néz majd ki a Kodály köröndi Hübner udvar felújítása

Így néz majd ki a Kodály köröndi Hübner udvar felújítása

A felújítását a Studio Kvarc tervezi.

A FŐMTERV tervei az M2 és a HÉV összekötéséről

A FŐMTERV tervei az M2 és a HÉV összekötéséről

A beruházás a becslések szerint több mint 200 milliárd forintba kerül majd.

Íme a bizonyíték, hogy van kapcsolat a techno zene és a modern építészet között

Íme a bizonyíték, hogy van kapcsolat a techno zene és a modern építészet között

A Techno erotika Valencia építészetében című kiállítás tanulsága szerint.

Hirdetés