Az idén 30. évfordulóját ünneplő Földes Architects alapítója vehette át a kitüntetést.
Ismét átadták a nemzet kiválóságait méltató elismeréseket. A hagyományokhoz hűen tíz kategóriában kerültek gazdájukhoz a szobrok, a közönségdíjjal egyetemben. Mint ahogy arra már október elején fény derült, a magyar társadalom példaképeit elismerő kitüntetés jelölési szakasza után Magyar építészet kategóriájában Andor Andor Anikó kert- és tájépítészt, Földes Lászlót és Vadász Bence DLA építészeket jelölték Prima díjra.
A 2003-ban alapított Prima Primissima célja, hogy megőrizze a magyar értelmiség szellemi eredményeit, hogy elősegítse a hazai tudomány, művészet, kultúra és sport fejlődését egy hatalomtól és politikától független kitüntető cím adományozásával, amelynek megkérdőjelezhetetlen értéke van a közvélemény szemében.Idén is kivételesen sok jelölés érkezett, s a kategóriánként három-három fő jelölt közül egy kuratórium tagjai választják ki a Primissimákat titkos szavazás során, de a közönség is szavazhatott a Közönségdíjról egészen december 4-e éjfélig.
Földes László a Műegyetem Építész Karán végzett, majd a Helsinki Egyetemen folytatta tanulmányait. Finnországban a Järvinen-Airas építészirodában iskolák, óvodák és lakóházak tervezésében vett részt. Turányi Gábor hívására hazatért, közös munkájuk, a Visegrádi Erdei Iskola Pro Architectura díjban részesült. 1994-ben saját építészirodát alapított. Munkái között olyan épületek sorakoznak, mint a Toldy Gimnázium Tornaterme, a Kemenes Vulkánpark, a Sauflon Innovációs Központ és az M12 Irodaház, amelyet az épületbe szőtt növényvilág tesz élővé, de az ő irodájának munkája a nagy népszerűségnek örvendő sasadi ház, vagy a villa a Nagy-Kevély oldalában. Munkásságát 2006-ban Ybl-díjjal ismerték el. Egyik friss lakóházával idén elnyerte az „Év Háza” díjat is.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.