Misztikus hely a városi pörgés és az öröklét találkozási pontjánál. 

Hongkong az egyik legsűrűbben lakott város a világon, több mint hétmillió ember lakja az 1100 km2-es területét, ami átlagosan mintegy 6700 fő/négyzetkilométert jelent. A városról elsősorban az üveg felhőkarcolók ugranak be, a nyomasztó, sűrű tömbépületek, az esti neonfények, a hegyek és a tenger közt tekergő utak, és néhány fennmaradt régebbi épület. No meg Bruce Lee szobra. De miért lenne más a temető tipológiája?

A temetőről fantasztikus képsorozatot készített a RIBA-díjra jelölt épületfotós, Finbarr Fallon, aki a Dead Space (Halott tér) címet adta  a sorozatának. A hegyoldalban álló kősírok fennséges látványa minden szögből lenyűgöző – írja az ArchDaily

Ha belegondolunk, nem is igen létezik más megoldás: az igazán meredek hegyoldalakban – ahová már nem lehet toronyházat felhúzni – a város sűrűségéhez hasonló temető alakult ki a Feng shui elvei mentén. Ám hiába a zsúfoltság, a képen látható temető rendkívül drága, sok városlakónak megfizethetetlen.

Mivel a hely korlátozott, az árak csak emelkednek, ezért a hongkongi kormány inkább a hamvasztást támogatja a temetkezés helyett. A temető viszont megmaradt egy különleges helynek a hagyományok, az emlékezés, a szélvészgyors városi élet és az öröklét metszéspontján.

Fotók: Unsplash (illusztráció)




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Ennél jobb helyről nem is lehetne nézni az Aurora Borealist

Ennél jobb helyről nem is lehetne nézni az Aurora Borealist

Építészek és túraegyesületi tagok menedékházak építésébe kezdtek Norvégia festői szépségű táján. 

Dániában a vízen is lehetsz kollégista

Dániában a vízen is lehetsz kollégista

Hajógyár helyett lebegő konténerek: a Bjarke Ingels Group kollégiumot tervez Koppenhágában.

Mint az egymásra hullott falevelek

Mint az egymásra hullott falevelek

A japán KIAS építészei megalkották a tökéletes erdei búvóhelyet.

Hirdetés