Magyar stand a BETT show-n.

A világ egyik legnagyobb oktatástechnológiai vásárán egy színes, kockákból felépülő standon jelentek meg a magyar startupok. A standon a 10 kiállítón túl, digitális és analóg megoldásokat ötvöző interaktív játszótér, a sajtó számára munkaállomások és tárgyalók is helyet kaptak.


 
A koncepciót a gyerekjátékok és a fa építőkockák inspirálták. Az volt a cél, hogy egy olyan színfolt jöjjön létre, ami utal a jövő oktatására, gamifikációra és az ország befogadó és vidám arcát mutatja az ideérkezőknek. A tanulás a jövőben már nem csak a tantermek falai között fog zajlani, hanem történhet az iskolabuszon, bevásárló központban, vagy akár otthon. Erre utaltak a falakon megjelenő vonalrajzos grafikák.
 
A standhoz önálló arculat készült, ami megjelent a magyar pavilon kiadványának lapjain, és biztosította az egységes megjelenést a kiállítóknak. A stand két sarkán lévő hatalmas kockákba épített kijelzőkön szintén az arculatba illeszkedő animáció csalogatta a látogatókat.


 
A különböző funkciójú terek élénk színeket kaptak, ezzel is segítve a tájékozódást a több, mint 300 négyzetméteres standon, ahol hangsúlyosak voltak a világos és otthonos hangulatot árasztó fa felületek is.
 
A stand kiemelt területe volt a megrendelőt (Digitális Jólét Program) bemutató interaktív játszótér, amin az erre az alkalomra fejlesztett eszközökben ötvözték a legújabb analóg játékokat a digitális technológiákkal.


 
A látogatók kipróbálhatták a mozgásérzékelős ugróiskolát, a stand interaktív térképpé varázsolt (AR) makettjét, vagy akár a Kodály módszeren alapuló gesztusvezérelt játékkal mérhették össze zenei tudásukat.
 
A MOBILSOFA és a Creacity tervező csapata szerint "a legnagyobb kihívást a sok eltérő funkció és a különböző arculattal rendelkező kiállítók egységes bemutatása jelentette, megőrizve a stand játékos és letisztult formanyelvét".


 
project info: name: Hungarian Pavilion event: Bett Show 2018
design & production company: CREACITY, MOBILSOFA
location: London, UK completion: January 24-27, 2018
 
creative direction: Bálint Füleki
design concept: Tamás Boldizsár, Orsolya Horváth, Máté Mohari
design team: Tamás Boldizsár, Zoltán Fehér, Gergő Gelei, Orsolya Horváth, Máté Mohari, Hella Sarnyai
graphic concept: István Szécsényi
graphic design team: István Szécsényi, Zsófia Szaniszló interactive & digital content development: István Szécsényi, István Tüttő
structure & setting: Gergely Kozma, Máté Mohari
project management: Lili Pammer-Zagroczky, Renáta Vaskó
photo: Tamás Boldizsár
video: Ciaran Jackson

forrás: sajtóközlemény

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Országos Kerámiaművészeti Biennále Pécsen

Országos Kerámiaművészeti Biennále Pécsen

Közel száz művész alkotásai láthatók az m21 Galériában.

Szobrok, acélképek, arctöredékek

Szobrok, acélképek, arctöredékek

Majoros Áron Zsolt szobrászművész kiállítása.

Privatizált gyönyörök kertje a Velencei Építészeti Bienálé brit pavilonjában

Privatizált gyönyörök kertje a Velencei Építészeti Bienálé brit pavilonjában

A kiállítás újragondolja, hogyan lehetne befogadóbbá, még közösségibbé tenni a közterületet.

Hirdetés