Ez a budai ház nem abba a kategóriába esik, ahol a homlokzati karakter és textúra pusztán felmutatásszerű. Erről szóló írásunk a 134-es, 2017/2-es lapszámunkból közöljük.
A villa az utca felé szinte csak a hátát mutatja a szürke téglából rakott, „visszafogott” fal traktusával. Erről szóló írásunk a 127-es, 2013/6-os lapszámunkból közöljük.
Díjnyertes ház, amely érdekes tervezői megoldásokat vonultat fel. Erről szóló cikkünket a 171-es, 2021/7-es lapszámunkból közöljük.
Ahol téglát látunk, ott egy történetet kell keresnünk. Az építész is válaszokat keres a téglában, ettől lesz izgalmas egy projekt. Erről szóló írásunkat a 98-as, 2012/6-os lapszámunkból közöljük.
Több problémát is le kellett küzdeni a projekt során, de úgy tűnik, megérte. Erről szóló írásunkat a 192-es, 2024/4-es lapszámból közöljük.
54 ország 743 pályázata közül 5 nyertest választott a szakmai zsűri a világ legjobb téglaépületeiből, mutatjuk a győzteseket.
Nemzetközi Kerámiaművészeti Szimpózium Kecskeméten
Szerdán nyílik a LA LUTTE
Organikusból funkcionális.
Interjú Hajtó Kornélia és Hegedűs Fanni restaurátorokkal!
Ujlaky-Gazdag István – az azóta már Magyar Formatervezési Díjas és EDIDA díjas – Relief csempekollekció kapcsán, Laufer Ferenccel készített interjúját a novemberi hő tematikánk kapcsán osztjuk meg újra.
Interjú Bonta Gáspár építésszel, az EGYENES LABIRINTUS KÖR design stúdió kreatív vezetőjével.
„Nem akartunk egy hagyományos iparművészeti kiállítást, a tégla pedig önmagában is egy design elem.”
Kedvenc tervezőink kedvenc alkotásai – természetesen kerámiából.
Épészeti kerámiacsodák a múlt század hatvanas-hetvenes éveiből.
A Víziváros téglaevolúciója – II. rész
Téglaevolúció a Vízivárosban.
Persze nincs, de Winkler Barnabás és Hübner Teodóra könyve kárpótol...
Rejtőzködő art-deco Budapesten.
Az épületkerámia magyarországi történetéről. Interjú Hajtó Kornéliával!