A Képzőművészeti Egyetem jótékonysági adományozást szervez a török földrengés áldozatai javára.

A Magyar Képzőművészeti Egyetem (MKE), a Török Köztársaság Budapesti Nagykövetsége és a Yunus Emre Budapesti Török Kulturális Központ online adománygyűjtést élő jótékonysági aukciót szervez a török földrengés áldozatainak megsegítésére. Az online adománygyűjtéshez a Magyar Képzőművészeti Egyetem oktatói és hallgatói 100 tervezőgrafikai alkotást ajánlottak fel. A többségében dedikált, egyedi művészeti alkotásokhoz bárki hozzájuthat, aki – egy aukciókhoz hasonlóan – a leggyorsabban adakozik.



Februárban Törökországot példátlan mértékű földrengés rázta meg, a történelem során ez a földmozgás egyike azoknak, amelyik a legtöbb halálos áldozatot követelte. A természeti katasztrófába több, mint 50.000 ember vesztette életét, 2 millió ember vált otthontalanná, 230.000 épület sérült meg és 30.000 dőlt össze. 1,5 millió ember jelenleg is sátrakban, konténerekben él. A természeti katasztrófa Törökországban 13,5 millió embert érint.

A Magyar Képzőművészeti Egyetem – a Sharity online adománygyűjtő alkalmazás támogatásával megvalósuló – jótékonysági kezdeményezésének keretében akár kisebb összegekkel is lehet segíteni a török katasztrófa áldozatait. Az adományozók 100 tervezőgrafikai műalkotásokhoz juthatnak hozzá, amelyek legtöbbje az alkotó kézjegyével van ellátva és legfeljebb 5 nyomtatott példány találhat belőlük gazdára az adománygyűjtés keretében. Annak, aki az értékes alkotások egyikéhez hozzá szeretne jutni, nem kell mást tennie, mint elsőként, egy összegben felajánlani az adott alkotás névleges értékét. Adományukért cserébe, ajándékba kapják a művet az MKE online adományozási akciójának április 20-i lezárását követően. 
 

Adományozni erre a linkre kattintva van lehetőség.
 


A felajánlást tett sok neves, az MKE-n oktatóművész, mint Auth Attila, Lelkes László, vagy Rozmann Ágnes.

Erős István a Magyar Képzőművészeti Egyetem rektora a kezdeményezéssel kapcsolatban elmondta:

„Nyitott kapukat döngetett a Yunus Emre Budapesti Török Kulturális Központ, amikor megkeresett bennünket, hiszen az egyetem vezetősége már szinte közvetlenül a földrengés után elhatározta, hogy adománygyűjtést szervez az áldozatok családjai és a károsultak megsegítésére. Az egyetem aktív szakmai kapcsolatokat ápol a török képzőművészet képviselőivel, így még inkább kötelességünknek éreztük a segítségnyújtást. Ráadásul augusztusban részt vettem egy török művészeti biennálén, épp abban a tartományban, ahol később a földrengés lesújtott, emiatt különösen megrázott a katasztrófa. Ez az adományozás nemcsak a jótékonyságra ad lehetőséget, de összekovácsolja az egyetemi közösséget, s bizonyítja a művészet gyógyító erejét a hazai műkedvelő, műértő, műgyűjtő közönség számára is.” 

Az MKE az online kezdeményezésen túl a teljes egyetemi közösséget bevonta a gyűjtésbe: az oktatók és aktív hallgatók mellett volt hallgatóink is folyamatosan ajánlják fel műalkotásaikat, amelyek egy valódi aukció keretében kerülnek hamarosan kalapács alá.

Gülşen Karanis Ekşioğlu török nagykövet kiemelte:

„A földrengés utáni időszakban a mi nagykövetségünk is igyekezett a sérültek sebeit gyógyítani, adománygyűjtési kampányt indítottunk Magyarországon. Hatalmas köszönettel tartozunk a Magyar Képzőművészeti Egyetemnek, akik segélykérésünkre első szóra megszervezték ezt a különleges jótékonysági adományozást. Hiszünk a művészet egyesítő és gyógyító erejében. Reméljük, hogy minden adománycsepp egy hatalmas óceánként gyűlik össze, ami reményt ad a túlélőknek, hozzájárul a gyógyulásukhoz és segít nekik visszatérni az életbe.”



Yunus Emre Török Kulturális Intézetnek 58 kulturális központja található meg szerte a világon, Budapesten 2009 óta működnek. Elsődleges céljuk a török kultúra és művészet népszerűsítése. A török nyelvoktatás mellett kiemelt feladatuk a különböző országok oktatási intézményeivel folytatott együttműködések kialakítsa, támogatása.   

A Sharity app a hazai adományozási kultúra javítása érdekében jött létre, a felületen a felhasználók jutalékmenetesen választhatják ki a támogatni kívánt jótékonysági területet és néhány kattintással már adakozhatnak is. 
 

A Magyar Képzőművészeti Egyetem által szervezett jótékonysági adományozáson és az aukción befolyt teljes összeg a Török Köztársaság Budapesti Nagykövetségén keresztül jut el a Török Köztársaság Belügyminisztériumának Katasztrófa- és Veszélyhelyzet Kezelési Elnökségéhez, akik a helyi segítőakciókat koordinálják.



Forrás: sajtóanyag

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Jótékonysági aukció a Törökországi földrengés károsultjainak

Jótékonysági aukció a Törökországi földrengés károsultjainak

A Képzőművészeti Egyetem jótékonysági adományozást szervez a török földrengés áldozatai javára.

Wellness Kabin Lett

Wellness Kabin Lett

Corten acél és üveg kombinációjával tervezett wellness kabinokat az Open AD Lettországban.

Párizs szeme

Párizs szeme

Brassaï-ról készült egész estés magyar dokumentumfilm a Capa Központban.

Hirdetés