Otthonos enteriőr Buda zöldövezetében

Íves falak, kecses galéria, természetes fafelületek és semleges tónusok néhány színfolttal kiegészítve. Elegáns és nagyvonalú, ugyanakkor otthonos enteriőr a két szintes lakás felső szintjén, modern, lekerekített vonalvezetésű bútorokkal. Cikkünk az OCTOGON Deco 2023/3-as lapszámából
 


Néhány éve sokak életét megváltoztatta a pandémia, majd az azt követő energiaválság. Az emberek hosszú hó napokra bezárkóztak lakásaik négy fala közé, aki tehette távmunkára váltott. Bár a járványt mára sikerült megfékezni, az energiaválság negatív hatásaival hosszabb távon is számolnunk kell. Sokan sokféle módon keresik a megoldást a megváltozott viszonyokra – ennek a belvároshoz közeli, de már a budai zöldövezetben található, tíz éve épült társasház egyik lakásának története érdekes és tanulságos.

A kétszintes, belső lépcsővel egymáshoz kapcsolt lakás ötlete, a ház elkészülte után született, amikor az eredetileg egymás alatt található, két azonos alapterületű ingatlant összenyitották. Talán ezért is tűnik szokatlannak az alaprajzi elrendezés, ugyanis a felső szinten találhatók a közösségi terek, a konyha-étkező-nappali, az apró dolgozó, a fürdő, a gardrób és a kamra, míg egy emelettel lejjebb a négy tagú család privátszféráját jelentő három háló, valamint egy további fürdőszoba kapott helyet.

Pontos kívánságlistát kaptak a tervezők a megrendelőtől – ez nagyban megkönnyítette a munkát, ami elsősorban a felső szint nappalijának átalakítását célozta, mellette a két szintet összekötő lépcső is új külsőt kapott. Ennek áttervezése során született meg a felső szinten kialakított galéria ötlete, ami megoldotta az otthoni munkaállomás problémáját.

A rendhagyó adottságú lakás nappali terének újragondolásakor a házra jellemző markáns építészeti elemek íves formavilágát modern formákkal egészítették ki a tervezők, amiben a szabályos vonalvezetés a rendet, a lekerekített vonalak a dinamizmust képviselik.


A tetőablakok elhelyezkedése miatt komoly fejtörést jelentett a világítás helyének meghatározása, végül a konyhapult fölött a sínes megoldás bizonyult a legmegfelelőbbnek, míg az étkezőasztal megvilágítását a gömbös függesztett lámpa biztosítja.

Ami a nappalit illeti, elsődlegesen egy nagyvonalúbb, elegánsabb látvány elérése volt a cél. Csökkentve a konyha szerepét átszervezték az egyes funkciók helyét, a háztartási gépek, eszközök egy zárt szekrény tolóajtaja mögé kerültek, és a korábbi konyhasziget helyét egy étkezőasztal váltotta fel. Kényelmes, több férőhelyes ülőgarnitúrát helyeztek el az így felszabadult területre, ahonnan a hatalmas üveg felületeken keresztül a csodálatos panoráma látványa is részévé vált az új nappalinak.

Az új, L alakú konyhasarok diszkréten simul környezetébe. Az egyszerű megjelenésű beépített szekrények „pocket door” tolóajtajai mögött rejtőzik a géppark, míg a konyhapultot oldalt, az íves fal mentén alakították ki.

 

 

Építészet Pler Kata, Szén Molnár Tamás 
Stylist Szűcs Ildikó
Helyszín Rózsadomb
Alapterület 130 m2

 

Szén Molnár Tamás | Web | Facebook | Instagram

 


Octogon Deco Magazinunk a készlet erejéig az alábbi árusítóhelyeken kapható.



Kapcsolódó cikkek

Üvegház aranykeretben

- 2021/1

Megjelent az év első DECO magazinja, benne a Nana víziójával, pop-arttal és Bényei István villával, no meg az újdonságok közt tapétákkal és minőségi konyhákkal.    

Designos telefonfülkék az irodában

Designos telefonfülkék az irodában

Íme, egy megoldás az egy légterű irodák legnagyobb problémájára.

Felhő és fogaskerék: megújult Kína legnagyobb elektromosbusz-gyártó központja

Felhő és fogaskerék: megújult Kína legnagyobb elektromosbusz-gyártó központja

A cél az épület térbeli hatékonyságának, esztétikájának és fenntarthatóságának javítása a többfunkciós környezetben.

Hirdetés