A londoni várostervezési hivatal jóváhagyta a Foster + Partners iroda terveit a Tulipán nevű felhőkarcolóra. A 305 méter magas torony a döntéshozók szerint „London újabb ikonikus épülete lehet”.

Merész, különleges design, folyamatos pezsgésről gondoskodó épület, amely az oktatásban is komoly szerepet kap – többek között a Tulip ezen összetevőit méltatta a londoni tervezőbizottság, amikor jóváhagyta a Foster + Partners terveit. A Tulip nem mellesleg az iroda korábbi jellegzetes épülete, a Gherkin (Uborka) mellett áll majd.

A tulajdonos J. Safra Group évente húszezer szabad helyet ígér állami oktatásban lévő gyerekek számára, akik semmi máshoz nem hasonlíthatóan láthatják majd Londont: teljes körpanorámát kapnak mintegy háromszáz méteres magasságban.

„Mint a Tervezési és Közlekedési Bizottság elnökének kiemelten fontos volt, hogy ez az épület segít a Square Mile-t átalakítani egy folyamatosan, hétvégén is élénk, pezsgő területté” – jelentette ki Chris Hayward.

A terv egy másik látványosságot is magába foglal, egy kétemeletes pavilont, ami kiegészíti az Uborka földszinti részét, és kap egy tetőteraszt, egy 284 férőhelyes biciklitárolót, és még boltokat is befogad. A pavilon melletti park a nyolc és félszeresére növeli a jelenlegi zöldterületet, többek között két zöldfal segítségével.

Háromszáz méterrel feljebb különböző építészeti megoldások segítenek kihozni a legtöbbet a panorámából, ezek közül a legfuturisztikusabb az épület külső oldalán liftező üvegkabin, de lesz London történetét bemutató interaktív kiállítás, és persze a városra néző étterem sem maradhat ki.

Fotók: Thetulip.com
 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Így épül a világ legmagasabb faháza

Így épül a világ legmagasabb faháza

A több mint 85 méter magas épületben szálloda, lakások és irodák lesznek.

Betonhidat nyomtattak Sanghajban

Betonhidat nyomtattak Sanghajban

Két robotkaros 3D nyomtatóval, mindössze 450 óra alatt nyomtattak egy több mint 26 méter hosszú gyalogoshidat Kínában. A számítások szerint a hagyományos építésnél 33 százalékkal került kevesebbe printelni. 

Öt év sem kellett a teljes energiafüggetlenséghez egy dán szigeten

Öt év sem kellett a teljes energiafüggetlenséghez egy dán szigeten

Dániában komolyan veszik a környezetvédelmet – bár a helyiek egy része szerint nem eléggé. Nemrég tüntettek is a kérdésben szerintük körülményes, lassú döntéshozók ellen, méghozzá joggal, ha tudjuk, mit értek el például Samsö szigetén az elmúlt években.

Hirdetés